Yıldırım Belediyesi Logosu

Yıldırım'da Hayvanlar

Yıldırım Belediyesi, hayvan hakları konusunda büyük bir duyarlılık örneği gösteriyor. Duyarlı ve hayvansever çalışanlarıyla, günümüz standartlarında en nitelikli hayvan barınaklarından birine sahip olan Yıldırım Belediyesi, sokak hayvanlarını sahiplendirmek ve vatandaşları bu yönde teşvik etmek için de var gücüyle çalışıyor. Ayrıca Yıldırım Belediyesi, yaz-kış demeden hayvanların yeme ve barınma ihtiyaçlarına karşılama konusunda önemli çalışmalar yürütüyor.

Yıldırım Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının yem ve su sorununu çözmek için ilçedeki parklara kuşlar için özel tasarlanmış yuvalar yerleştirdi. 3 adet büyük boy, muhtelif park ve yeşil alanlara 200 adet orta boy ve 100 adet küçük boy kuş evi belediye ekiplerince yerleştirildi. 30 adet kedi evi de Yıldırım’ın yeşil alanlarında bulunan uygun noktalara yaptırıldı.

Yıldırım Belediyesi ilçe genelinde ağır kış şartlarının olumsuz etkilerine karşı hazırlıklarını da tüm hızıyla sürdürürken, ilçenin her bir sakini gibi hayvanları da göz ardı etmiyor.

Sokaklarda başıboş gezen hayvanlar toplandıktan sonra, Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Cumalıkızık’taki 300 hayvan kapasiteli ‘Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Tedavi Merkezi’ne götürülerek bakımları yapılıyor. Uzman veterinerler tarafından; iç - dış parazit ve kuduz aşıları yapılan hayvanların ayrıca kısırlaştırma işlemleri de tamamlanıyor.

Ayrıca Yıldırım Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, kış aylarında sokak hayvanlarının aç kalmaması için de ilçedeki 43 adet kedi evi, üç adet otomatik yemlik, iki adet açık arazide panel telle çevrili beslenme odağı, 22 adet su odağına periyodik olarak yiyecek ve su bırakıyor.

İletişim:(0224) 372 83 81 / 368 28 29

  • Paylaş