Yıldırım Belediyesi Logosu

Yıldırım'da Çocuklar

Uygulamaya koydukları yenilikçi hizmetlerle Yıldırımdaki her kesime hitap edilmektedir. Kurulan ‘Çocuk Masası’ sayesinde çocukların kişisel gelişimlerini her yönden tamamlamak önceliğimizdir.

Aile hayatı, okul hayatı ve sosyal hayatında çocuklarımızı iyi bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Çocuk Masası hizmetimiz, aile-okul-çocuk üçgeninde tamamlayıcı bir unsur olacaktır. Güçlü Yıldırım’ın mutlu ve huzurlu ailelerden geçtiği bilinciyle hareket ederek çocuklarımızın her zaman yanında olmayı hedefliyoruz.

Ortak akıl, ortak yönetim anlayışıyla katılımcı bir yaklaşım benimseyen Yıldırım Belediyesi, çocukların da söz hakkını önemsiyor. ‘Yıldırım Çocuk Meclisi’ni açan Yıldırım Belediyesi, bu alanda Türkiye’de bir ilke imza attı. Yıldırım’da çocukların da fikri, önemli bir yere sahip... Sağlıklı ve güçlü bir nesil anlayışıyla hareket eden Yıldırım Belediyesi, Türk okçuluğu, olimpiyat ve kış sporları, yüzme ve etkinlikler kapsamında çocuklar için merkezler, okullar ve oyun alanları açıyor. Yıldırım Belediyesi Kreşi ise Yıldırım Belediyesi’nin çocuklara verdiği en önemli hizmetlerden biri… 3-6 yaş arası çocuklara hizmet veren kreş, çocuklara ders ve etkinlik konusunda öğretmenlerle birlikte destek veriyor. Çocukların oyun oynama hakkını gözeten Yıldırım Belediyesi, güvenli park alanlarını çoğaltmak için var gücüyle çalışıyor.

‘Alo Tiyatro’ projesi ile ilçede her ay 5 bin öğrencinin tiyatro izlemesini sağlayan Yıldırım Belediyesi’nin, ilçedeki okullarla birlikte yürüttüğü proje kapsamında Adile Naşit Tiyatrosu’nda ücretsiz çocuk oyunları oynanıyor. Okulların talepleri doğrultusunda tiyatro sanatçıları oyunlarını okul salonlarında da sergiliyor. Oyunları Adile Naşit Tiyatrosu’nda izlemek isteyen okullara ise servis imkanı sağlıyor.

İletişim: (Dahili) 4159

  • Paylaş