Yıldırım Belediyesi Logosu

Eğitim ve Bilim

Nüfusunun yarısından fazlasını gençlerden oluşan Yıldırım’da 194 resmi okul ve özel eğitim kurumlarında 115. 359 öğrenci eğitim görüyor. Bu öğrencilerimizin öğrenim süreçlerine katkı sağlamak ve çocukların sağlıklı gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projelere imza atıyoruz. Öğrencilere kırtasiye yardımı sağlamanın yanında özellikle çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla  önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yine okullarımızın fiziki ihtiyaçlarının karşılanması noktasında destek sağlıyoruz.

ÖĞRENCİLERE TEOG DESTEĞİ

Yıldırım Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte öğrencilerin sınava hazırlanmasına katkı sağlamak amacıyla, Yıldırım’daki 45 okul ve 2 özel eğitim kurumunda öğrenim gören 8 bin 850 öğrenciye soru bankası dağıtarak gençlerin geleceğe yürüyüşüne destek oldu. Zorluk derecesi bakımından TEOG ile eşdeğer seviyede hazırlanan soru bankası, Yıldırımlı öğrencileri başarı mücadelesi verecekleri sınavda bir adım öne geçmelerine imkan sağladı.

OKUMA YAZMA KURSLARI

Yıldırım’da kentsel dönüşüm ile birlikte sosyal dönüşümü de aynı anda yürüten Yıldırım Belediyesi, Yıldırım Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile başlattığı ‘Okuma YazmaSeferberliği’ başlattı .Yunus Emre İlköğretim Okulu'ndaki derslere katılamayan vatandaşların faydalanabilmeleri amacıyla da derslerin tekrarları Yıldırım Belediyesi Web TV üzerinden de yayınlanıyor.

  • Paylaş