Yıldırım Belediyesi Logosu

Performans Programı

Yıldırım Belediyesi olarak geleceğimizi planlarken artan nüfus ve ihtiyaçlar ışığında planlamalar yapmak ve uygulamak durumundayız. Yıldırımlı hemşehrilerimizin taleplerine ve gelecek hedeflerimize cevap verebilecek çalışmalar için 5 yıllık 10 yıllık değil 50 yıllık ya da 100 yıllık atılımlar gerçekleştirmek durumundayız.

Bu bilinç ve sorumluluk içinde şeffaf yönetim anlayışı içerisinde hukuka bağlı veyüksek kalite hedefine dönük çalışıyoruz.

Performans Programı, bizi temel hedeflerimize ulaştıracak olan faaliyetlerimizi, projelerimizi takip etmemizi ve değerlendirmemizi sağlayan performans hedeflerinden oluşmaktadır. Yıldırım Belediyesi olarak tüm çalışmalarımız, 2015 yılı Performans Programında yer alan projeler yürürlükteki yasal mevzuat çerçevesinde tüm hemşehrilerimize daha iyi bir kentsel yaşam hedefiyle uygulanacaktır.

Kentsel Dönüşüm çok amaçlı kültür merkezleri eğitim, sağlık, spor ve sosyal tesisleri ileöncü projelere imza atan belediyemiz hayata geçirdiği projeler ile diğer belediyelere de örnek olmaktadır.

Yıldırım’ı kentsel çevresi ve doğal kaynakları ile beraber devamlı gelişen, kentsel yaşamı ve sosyal gelişimi ile en ileri, ekonomik büyümesi ve istihdam fırsatları ile gelişmiş bir şehir yapmak istiyoruz.

İdeal şehir Yıldırım hedefimize azimle ve kararlılıkla ilerlerken, örnek bir şehir oluşturmak adına 2015 Performans Programı’nın hazırlanmasında emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza ve bize destek veren Yıldırımlı hemşehrilerime teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Oktay YILMAZ
Yıldırım Belediye Başkanı

  • Paylaş