Yıldırım Belediyesi Logosu

Kalite Şehri Yıldırım

Kaliteli yaşamı hayatın her alanında bulundurmayı ilke edinen Yıldırım Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ile daha yaşanabilir, dayanışma ruhunun ön plana çıktığı; sağlık, eğitim, kültür, sanat, spor gibi birçok alanda ilçe sakinlerine en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Altyapıdan ulaşıma kadar dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek hizmet üreten Yıldırım Belediyesi,  görev alanında kalite normlarına uymaya söz verdi. Vatandaşlarına en iyi hizmeti vermek amacıyla TSE ISO 9001 kalite standartlarını eksiksiz yerine getirerek, kaliteyi bir kurum kültürü yapma yolunda önemli bir mesafe kat etti. 2016 yılında 3 kalite yönetim sistemi belgesini de bünyesine katarak yoluna devam eden Yıldırım Belediyesi, Türkiye’nin toplamda 4 sistem belgesine sahip ilk ve tek ilçe belediyesi olmaya hak kazandı.

“İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” düsturu ile vatandaşlarının memnuniyetini daima önceleyen Yıldırım Belediyesi, TS ISO 10002:2014 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ’ni alarak bu kapsamda daha emin adımlarla yoluna devam ediyor. Çalışmalarında daima çevre duyarlılığını ilke edinen ve tüm çalışmalarında çevreyi korumaya özen gösteren Yıldırım Belediyesi; TS EN ISO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ belgesini alarak bu konudaki hassasiyetini açıkça ortaya koydu. Çalışanlarının daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışarak daha iyi hizmet vermelerini sağlamak amacıyla; TS 18001:2014 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ’ni uygulayarak hizmette kaliteden ödün vermiyor.

Kalite Birliği Derneği üyesi de olan Yıldırım Belediyesi, tarihte olduğu gibi bugün de hayatın her zerresinde kaliteyi kentsel gelişim ve kent estetiği, katılımcı, kültürel, sosyal, çevre dostu ve hizmet belediyeciliği anlayışıyla bir yaşam tarzı halinde sürdürerek Bursa’yı ve Yıldırım’ı kalite ve marka şehri noktasına taşımaya devam ediyor.

  • Paylaş