Yıldırım Belediyesi Logosu

Kalite Şehri Yıldırım

İlçe sakinlerine hizmette kaliteli yönetim anlayışını ilke edinen ve çalışmalarını bu ilke doğrultusunda şekillendiren Yıldırım Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen TSE EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile daha yaşanabilir bir Yıldırım için önemli projelere imza atıyor.

Dayanışma ruhunun ön plana çıktığı; sağlık, eğitim, kültür, sanat, spor gibi birçok alanda ilçe sakinlerine en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, dünyadaki teknolojik gelişmeleri de yakından takip ederek görev alanında kalite normlarına uymaya söz verdi. Vatandaşlara en iyi hizmeti ulaştırmak amacıyla kalite standartlarını eksiksiz yerine getirerek, kaliteyi bir kurum kültürü haline getirme yolunda önemli çalışmaları hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, 2016 yılında TSE tarafından gerçekleştirilen tetkikler neticesinde mevcut Kalite Yönetim Sistemi’nin yanında; Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile Çevre Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı. İlklere imza atan bir yerel yönetim olan Yıldırım Belediyesi, Türkiye’de bu kalite belgelerine aynı anda sahip olan ilk ve tek ilçe belediyesi olarak başarısını taçlandırdı.

“İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” düsturu ile vatandaşlarının memnuniyetini daima öncelikli hedefleri arasında tutan Yıldırım Belediyesi, insana dokunan ve Yıldırımlıları ilçenin sahibi olarak gören çalışmalarıyla TS ISO 10002:2014 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YÖNETİM SİSTEMİ çerçevesinde hizmetlerini ulaştırıyor. Çalışmalarında daima çevre duyarlılığını ilke edinen ve tüm çalışmalarında çevreyi korumaya özen gösteren Yıldırım Belediyesi; TS EN ISO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ belgesini alarak bu konudaki hassasiyetini belgelemiş oldu. Çalışanlarının daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışarak en iyi hizmeti ortaya koymalarını sağlamak amacıyla; TS 18001:2014 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ’ni uygulayan Yıldırım Belediyesi, bu alanda da kaliteden ödün vermeyen anlayışı ile çalışıyor

2018 yılında TSE tarafından gerçekleştirilen bir diğer tetkik sonucunda mevcut TS ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve TS 18001:2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerinin devamlılığı sağlayan Yıldırım Belediyesi, mevcut Kalite Yönetim Sistemi ve Çevre Yönetim Sistemi belgelerinin 2015 versiyonuna göre revizelerini de yaparak, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi olarak bu belgelerin güncelliği sağlamış oldu.

Kalite Birliği Derneği üyesi de olan Yıldırım Belediyesi, hizmetlerinin her alanında uyguladığı kalite anlayışıyla Yıldırım’ı marka şehir noktasına taşımaya devam ediyor.

 

 

  • Paylaş