Yıldırım Belediyesi Logosu

Hizmet Masalarımız

ESNAFA YILDIRIM DESTEK

Ekonominin can damarı esnafın her anlamda yanında olan Yıldırım Belediyesi Esnaf Masası, 1155 esnaf, 52 esnaf odası, 4 kooperatif ve 5 derneğini ziyaret etti. Düzenlenen 4 bölgesel esnaf buluşmasıyla istişareler yapıldı, ilçede faaliyet gösteren esnafın ihtiyaçları ele alındı.

YILDIRIM’DA ENGELLER KALKTI

Engelleri ortadan kaldırarak ‘mutlu birey mutlu toplum’ anlayışına hizmet eden Yıldırım Belediyesi Engelsiz Masası, 2 yılda 97 manuel, 11 akülü olmak üzere 108 tekerlekli sandalye, ayrıca 13 adet özel yapım hasta yatağını ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

DAYANIŞMANIN MERKEZİ

Yıldırım Belediyesi Sosyal Yardım Masası, iki buçuk yılda tam 6 bin 229 erzak ve eşya başvurusunu alarak Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tahkikat ekiplerine ulaştırdı. İhtiyaç sahibi hemşehrilerimiz, başvurularının sonuçlarını yine Sosyal Yardım Masası aracılığıyla takip etti.

ÇOCUKLAR YÖNETİME ORTAK

Yıldırım Belediyesi Çocuk Masası, ilçede tam 16 bin 210 yenidoğan ziyareti yaparak ‘İlçemize Hoş geldin Bebek’ projesini yürütmeye devam ediyor. Ayrıca Çocuk Masası bünyesinde kurulan ve 183 üyesi bulunan Çocuk Meclisi, ayda iki kez toplanarak ilçenin geleceğine yönelik kararlar alıyor.

İŞSİZLİĞE YILDIRIM ÇÖZÜM

Yıldırım’da işsizliğe çözüm kapısı olan İstihdam Masası’na iki buçuk yılda 12 bin 100 başvuru yapıldı. 6 bin 530 Yıldırımlı, İstihdam Masası tarafından firmalara yönlendirilirken niteliklerine uygun 750 hemşehrimiz iş sahibi oldu. İstihdam Masası, iş isteyenin iş, eleman isteyenin eleman bulmasına yardımcı oluyor.

KAHRAMANLARIN YANINDAYIZ

Yıldırım Belediyesi Şehit Yakınları ve Gazi Masası, canını vatan uğrunda feda eden 278 şehit yakını ve gazi ailesini ziyaret etti. Toplumda her zaman ayrı bir yeri olan şehit yakınları ve gaziler için başta Çanakkale Şehitliği gezileri olmak üzere 7 farklı etkinlik yapıldı.

TEKNOLOJİYE YAKIN TAKİP

Yıldırım Belediyesi, vatandaşla olan iletişimi sağlamak amacıyla dünyadaki teknolojik gelişmeleri de yakından takip ediyor. Bilgi Edinme ve E-mail Masası’na bugüne kadar 10 bin başvuru yapıldı. Ayrıca BİMER ve CİMER kanalları üzerinden alınan talep ve şikâyetler çözüme kavuşturuldu.

UZLAŞININ YENİ ADRESİ

Yıldırım Belediyesi, Adalet Bakanlığı ile imzaladığı protokolle oluşturduğu Arabuluculuk Masasını faaliyete geçirdi. İlçemizde anlaşmazlığa düşen tüm vatandaşlarımız karşılıklı uzlaşma ve helalleşme için masamıza başvuruyor. Masamızda uzman personelimiz vatandaşlarımızı ilgili mercilere yönlendiriyor.

İMARDA PROFESYONEL BİLGİ

Kentsel dönüşümün hız kazandığı ilçemizde, vatandaşlarımızın gayrimenkullerinin ve arsalarının son durumunu İmar Masası’na başvurarak öğrenebiliyor. Hemşehrilerimizle bugüne kadar 27 bin gayrimenkul üzerinde şifahi olarak bilgi paylaşımında bulunduk.

  • Paylaş