Yıldırım Belediyesi Logosu

YIL-MEK YENİ ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

Yıldırım Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik alanında önemli bir hizmet olarak hayata geçirilen YIL-MEK yeni eğitim sezonuna hazır. Vatandaşları meslek sahibi yapan ve hobilerinde kişisel gelişimlerine katkı sağlayan Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları; mesleki eğitim, müzik, yabancı diller, hobi - sanat, mefruşat, konfeksiyon ve el işçiliği alanlarında eğitimler vererek kursiyerlere yeni ufuklar kazandırıyor. Aralarında diksiyon, tiyatro, Türk Halk Müziği, ney, bağlama, İngilizce, Osmanlıca, Arapça, ebru, hat, tezhip, çini, iğne oyası, el nakışı, kazaz, filografi, altın ve gümüş işleme, minyatür, taş baskı, web tasarım, autocad ve grafik animasyonun da olduğu kurs faaliyetleri, toplam 85 branşta ve 46 merkezde düzenlenecek. Tam donanımlı nesiller yetişmesinde okul öncesi eğitimin önemli bir anahtar olduğu bilinciyle hizmet veren Yıldırım Belediyesi, YIL-MEK bünyesinde yer alan Okul Öncesi Eğitim Sınıfları ile de 4, 5 ve 6 yaş grubundaki çocuklara ücretsiz olarak verdiği okul öncesi eğitim hizmetini, bu yıl da 37 mahallede sağlayacak. Meslek Edindirme Kurslarına kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adayları ve çocuklarının okul öncesi eğitim sınıfları ile geleceğe daha güvenle bakmasını isteyen aileler, 1 Eylül - 30 Eylül tarihleri arasında 444 16 02 numaralı Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi’nden bilgi alabilir ve Barış Manço Kültür Merkezi’nde bulunan YIL-MEK birimine giderek tamamı ücretsiz olan kurslara ve okul öncesi eğitim sınıflarına kayıtlarını yaptırabilirler.

‘İNSANA YATIRIM YAPIYORUZ’

 

Donanımlı bireyler yetiştirmenin toplumun sağlam temeller üzerine inşa edilmesinde önemli bir adım olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışından hareketle insanlarımızın kişisel gelişimlerine değer katacak hizmetler üretiyoruz. Belediyemiz bünyesinde düzenlediğimiz ve geçtiğimiz eğitim yılında 13 bin 240 kursiyerin sertifika almasını sağlayan ücretsiz YIL-MEK kurslarıyla tüm vatandaşlarımız meslek sahibi olabilir ve hobiler edinebilirler. Ayrıca kadınlarımız hazırladıkları ürünleri YIL-KA (Yıldırım Kadın Girişimcilik Kooperatifi) aracılığı ile satabiliyorlar. Geleneksel sanatları ve teknolojik çalışmaları, yabancı dilleri ve müzik faaliyetlerini kapsayan 85 branşta düzenlenecek kurslarımıza tüm Bursalı hemşehrilerimizin katılımını bekliyoruz” diye konuştu.

 

‘ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ’

 

Okul öncesi eğitimin çocukların kişisel ve sosyal gelişimine büyük katkısı olduğunu ve birey olma yolunda miniklere artı değer kattığının altını çizen Başkan Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımızı, hayata doğru şekilde hazırlamak için okul öncesi eğitime önem veriyoruz. Okul öncesi eğitim çocuklarımızın sosyalleşmesine ve gelişimlerine katkı koyarak okul sürecine hazır hale gelmelerini sağlıyor. Yavrularımızın sağlıklı, başarılı ve hayatın her alanında donanımlı bireyler olarak yetişmeleri öncelikli hedefimiz” diye konuştu.

15.08.2017

  • Paylaş