Yıldırım Belediyesi Logosu

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE YIL-MEK FARKI

Kentsel dönüşüm projeleri ile ilçenin yapısal sorunlarına çözüm üreten Yıldırım Belediyesi, aynı zamanda kadınlar, çocuklar, engelliler, yaşlılara yönelik ayrıcalıklı geniş hizmet yelpazesiyle vatandaşların yanlarında oluyor. Yönetim anlayışlarının temelini ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturu oluşturduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Özellikle ‘sosyal belediyecilik’ anlayışını yeniden tanımlayarak, insanlarımızın kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklere daha fazla katılımını sağlayarak, yaşam kalitelerini yükseltecek projeler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda bazıları Bursa’da ilk defa uygulanan bir çok uygulamayı hayata geçirdik" dedi.

İNSANA DOKUNAN ÇALIŞMALAR

YIL-MEK bünyesinde hem yeni bir meslek hem hobi kazanmak isteyen 13 bin 180 kursiyerin 85 farklı branşta eğitim aldığını aktaran Başkan Edebali, “Ahşap yakma, ebru, tezhip, hat, el nakışı, el sanatları, makine nakışı ve iğne oyası gibi geleneksel sanatların yanı sıra, diksiyon, müzik, yönetici asistanlığı, yabancı dil gibi meslek edindirme kurslarımız var. Mahalle konakları bünyesinde bulunan okul öncesi eğitim birimleri bünyesinde 35 mahalledeki 58 sınıfta 102 şubede 2 bin 607 çocuk öğrenim görüyor. Böylece hem kadınların meslek sahibi olmasını sağlıyor, hem de çocuklarına bakım hizmeti vererek onların çalışmasının önündeki engelleri kaldırıyoruz” diye konuştu.

İDEAL ŞEHRE KATKI

Yıldırım’a önemli hizmetlerin çok kısa sürede kazandırıldığını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ”Yaptığımız tüm hizmetleri stratejik bir şekilde planlayarak gerçekleştiriyor, ideal şehir hedefine doğru her gün yeni bir adım atıyoruz. Yıldırım’ın hak ettiği konuma mahallelerdeki toplumsal kalkınmayla ulaşacağız. İnsanlarımızın kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklere daha fazla katılımını sağlayarak, yaşam kalitelerini yükseltecek projelerle geleceğe yürüyoruz. Bizim önceliğimiz insan ve tüm çabamız insanlarımızın mutluluğuna mümkün olduğunca katkı sunmak” şeklinde görüşlerini belirtti.

22.12.2017

Haberin Fotoğrafları

  • Paylaş