Ekim

28

15:00Senin Renklerinle Cumhuriyet Resim Yarışması

YILDIRIM BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESİM YARIŞMASI KURALLARI 

· Resim yarışmasına 7- 16 yaş arasından ki çocuklar katılacaktır. 

· Yarışmaya katılan çocukların ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 farklı yaş grubu olarak değerlendirmesi yapılacaktır. Dereceye giren her gruptaki ilk 3 öğrenciler ödüllendirilecektir. 

· Resimlerin değerlendirmesi alanında uzman öğretmenlerden oluşan heyet tarafından yapılacaktır. 

· Resim yarışması 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında ‘‘ SENİN RENKLERİNLE CUMHURİYET ’’ olarak belirlenmiştir. Bu tema ile ilişkisiz resimler değerlendirmeye alınmayacaktır. 

· Resimlerde suluboya, pastel boya, sentetik boya, yağlıboya, silinmez ispirtolu kalem, ince uçlu keçeli kalem, kullanılabilir. 

· Resimler A3 boyutunda yatay veya dikey, paspartusuz olmalıdır, çerçevelenmemeli ve etrafı süslenmemelidir. 

· Yarışma başvuruları 14 Ekim 2020 Çarşamba günü itibariyle başlayacak 26 Ekim 2020 Pazartesi günü mesai bitimi sona erecektir. 

· Sonuçlar 28 Ekim 2020 Çarşamba günü Yıldırım Belediyesi sosyal medya hesaplarından ve yildirim.bel.tr adresinden ilan edilecektir. 

· Resimler Barış Manço Kültür Merkezi, Hançerli Medresesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ve Emir Buhari Kültür merkezine tutanak karşılığı teslim edilecektir. 

· Resimleri teslim ederken korunaklı şekilde olması ve yıpranmadan teslim edilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir. 

· Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine, yarışmacının ve velisinin adı, soyadı, yaşı, ilçesi ve telefon numarası tükenmez kalemle açık olarak yazılmalıdır. Bilgileri eksik olan veya aynı bilgilerle birden fazla resim ile katılan yarışmacıların resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır. 

· Katılımcılardan yarışma için herhangi bir ücret alınmayacaktır. 

· Resmin özgün, herhangi bir yarışmada ödül almamış, ticarileşmemiş ve yayımlanmamış olması gerekmektedir. 

· Dereceye giren çalışmalar kontenjan dahilinde Belediyemize bağlı merkezde sergilenecektir. 

· 27 Ekim Salı günü saat 08:00 ile 09:30 arası mesai bitimi sonrası Kültür ve sosyal işler müdürlüğü tarafından görevlendirilen personel Hançerli Medresesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ve Emir Buhari Kültür merkezindeki resimleri tutanakları ile birlikte teslim alarak Barış Manço Kültür merkezinde değerlendirecek olan Juriye teslim edecektir. 

· 27 Ekim Salı günü saat 10:00 itibariyle resimler Barış Manço Kültür Merkezi’nde Uludağ Üniversitesi Resim İş öğretmenliği mezunu resim öğretmeni juri üyesi Enbiye KAYALAR YILMAZ, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Görsel sanatlar mezunu resim öğretmeni juri üyesi Elif ULU ve Uludağ Üniversitesi mezunu Çocuk Gelişim ve Eğitim öğretmeni juri üyesi Hülya TETİK ADAK tarafından ek’te belirtilen ölçütlere göre değerlendirmesi yapılacaktır. 

· Resim ölçütleri *Temaya uygunluk – *Resim kağıdını düzgün kullanabilme - *Resimde perspektif - *Resim de oran orantı – *Resimde yakınlık uzaklık – *Işık ve efektlerin doğru kullanılmış olması – *Renkleri doğru kullanma – *Yaratıcılık ve sıra dışılık – *Özgünlük – *Yaşına göre çizim yapma