Haziran

7

Fotoğraf Yarışması

SOSYALMEDYA FOTOĞRAF YARIŞMASI
YILDIRIM BELEDİYESİ FOTOĞRAF YARIŞMASI
“5 Haziran Dünya Çevre Günü”

SOSYAL MEDYAFOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ
Konu: 
1.Sıfır Atık ve İklim Değişikliği
2.Çevre Kirliliği
3.İsrafın Önlenmesi
Temayı en iyi anlatan fotoğrafı çek, paylaş, kazan.
#yeşilyildirim2021
Yarışma Koşulları:
 1. Yarışma @yildirimbelediyesiInstagram, @YildirimBld Twitter ve Fabebook hesabı üzerinden yapılacaktır.Yarışmaya katılmak için kişisel sosyal medya hesabınızdan #yeşilyildirim2021
hashtagi ile fotoğraf paylaşmanız ve @yildirimbelediyesi Instagram, @YildirimBld Twitter ve Fabebookhesabı etiketleyerek takip etmeniz gerekmektedir.
 1. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından ve BURSA il sınırları içinde ve 2019-2021 yıllarında çekilmiş olmalıdır. Önceki yıllarda çekilmiş fotoğraflarla katılımı, kural ihlali sayılacaktır.
 2. Yarışmaya göndereceğiniz fotoğraf kareleri içerisinde kendiniz ve istediğiniz kişiler yer alabilir.
 3. Yarışma seçici kurul üyeleri dışında, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.
 4. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 5. Yarışmacılar birden fazla fotoğrafla yarışmaya katılamazlar.Fotoğraflar, jüri tarafından yarışma temasına uygunluk, yaratıcılık, anlatım gücü ve teknik kriterlere göre değerlendirilecektir.
 6. Fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik ve kontrast düzeltmesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir manipülasyon-başkalaştırma-oynama kabul edilmeyecektir.
 7. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahalelere müsaade edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.
 8. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), HDR (High DynamicRange) fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.
 9. Fotoğraf çekimi için insanlı veya dronevb insansız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir. Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
 10. Fotoğrafın içeriğinde çocuk işçiye yer verilemez. Markalar, şirketler ve şahıslar rencide edilecek şekilde kompozisyon yapılamaz.
 11. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
 12. Seçici kurul, ödüle ya da ödüllere değer fotoğraf bulunamaması durumunda kararında serbesttir.
 13. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yıldırım Belediyesi, katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
  Yıldırım Belediyesi, ödül kazanan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir. fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.
 14. Yarışmaya Fotoğraf gönderen kişiler, şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
Yarışma Takvimi:
Yarışmaya Son Katılım Tarihi     : 07 Haziran 2021
Sonuçların açıklanması               : 10 Haziran 2021


Bilgi için                                   : Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü - 444 16 02