4 Eylül

YILDIRIM’DA KÜLTÜR SANATTA YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Yıldırım Belediyesi’nin Kudüs ile ilgili farkındalığın artırılması ve bölgede yaşanan olayların tarihsel, dini, politik ve sosyolojik açıdan değerlendirilmesi amacıyla hayata geçirmiş olduğu “Yıldırım Beyt-i Makdis Akademisi” düzenlenen kapanış programıyla sona erdi. Toplam 5 hafta süren ve 200 öğrencinin eğitim aldığı akademinin son oturumuna Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da katıldı. Geçmiş haftalarda yapılan derslerin bir değerlendirmesi olarak  ‘bugünün dünyasında bir Müslümanın görev ve sorumlulukları’ konusunun işlendiği son dersin ardından, akademiyi başarı ile bitiren öğrencilere sertifikaları takdim edildi. Sertifika törenin ardından ise Kudüs’e gidecek 3 öğrenciyi belirlemek için sınav yapıldı. Akademiye gösterilen yoğun ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Oktay Yılmaz,  “Amacımız ilk kıblemiz ve ortak değerimiz olan Kudüs’ü insanlarımıza anlatmak ve bu eğitimle katılımcılarımıza bölgeyi yakından tanıtma imkânı sunmaktı. Hem katılımdan hem de öğrencilerimizin derslere olan ilgisinden amacımıza ulaştığımızı görüyoruz.  Ben öğrencilerimize ve 5 hafta boyunca bilgi ve birikimini gençlerimize aktaran kıymetli hocamız Taha Kılınç’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘EN GÜÇLÜ DESTEK TÜRKİYE’DEN’
İslam ülkelerinin Filistin ve Kudüs konusunda sessiz kaldığını vurgulayan Başkan Oktay Yılmaz, “Bugün İslam ülkeleri içinde, Filistin’e en güçlü desteği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye vermektedir. Ancak, Filistin’in meselesinin kökten çözümü ve Kudüs’ün kurtuluşu İslam ülkelerinin bir ve bütün olmasından geçmektedir” dedi. Kudüs’le ilgili farkındalık çağrısı yapan Başkan Yılmaz, “Kudüs, belki de üstüne en çok konuştuğumuz konuların başında geliyor. Ancak bilgi olmadan bilinç olmaz. Bilinçsizce yapılan her konuşma da hamasetten ibarettir. Yıldırım Belediyesi olarak; Kudüs’le ilgili farkındalık oluşturmak, bölgede yaşanan olayların tarihsel, dini, politik ve sosyolojik açıdan değerlendirilmesini sağlamak ve ileriye dönük stratejik hamleler üretilmesi amacıyla Beyt-i Maktis Akademi’yi düzenledik. Kudüs bilincinin oluşturulması açısından bu tarz eğitim programlarının çok önemli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 “EĞİTİMLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Yıldırım Belediyesi olarak insana dokunan işlere imza attıklarının altını çizen Başkan Oktay Yılmaz, “Hemşehrilerimizin taleplerini göz önünde bulundurarak yapacağımız programları şekillendiriyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak Siyaset Akademisi-Uluslararası İlişkiler Okulu, Medya Akademisi, Düşünce ve Medeniyet Akademisi, Yazarlık Okulu, Strateji ve Güvenlik Okulu ve Beyt-i Makdis Akademisi gibi eğitimleri hayata geçirdik. Yaptığımız eğitimlerden binlerce vatandaşımız faydalandı. Daha nicelerine ulaşmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.