BaşkanımızDeğerli Hemşehrilerim…

İsmini dördüncü Osmanlı Padişahı Yıldırım Bayezid’den alan güzel ilçemiz Yıldırım, tarihiyle, eşsiz doğasıyla, insanıyla kentimizin gözde ilçelerinden biri. 
Ekonomisiyle, iş gücüyle, üretimiyle, eğitim hayatıyla, sosyal yaşamıyla Bursa’nın önemli değeri olan Yıldırım’da, hayatın her alanında en iyiye ulaşmak için yola çıktık. Kentimizin değerlerine sahip çıkmak, her bir insanımızın yüzünü güldürmek ve hizmetlerimizi en doğru ve ulaşılır şekilde yapmak için buradayız.
Usta yazar Ahmet Hamdi Tanpınar, ilçemize adını veren Yıldırım Bayezid’in devrinde etkili olmaya başlayan Bursa mimarisinin; bir iç nizamın, insanı hedef alan, onu içten yoğurup şekil veren bir coşkunun ürünü olduğunu söyler. Gerçekten de Bursa mimarisi, Türk ruhunu en iyi yansıtan, atalarımızın medeniyet anlayışını, özgün çizgilerle ortaya koyan bir mimaridir. Tanpınar, 1948 yılında kaleme aldığı Beş Şehir’de “Bursa’yı yeni baştan bir Türk şehri olarak kuran dedelerimizin yaşayışlarındaki halis tarafa hayran oldum” ifadeleriyle nasıl değerli bir kentte olduğumuzu anlatır. 
İşte biz de, içinde yaşadığımız bu değerlere sahip çıkarak gelecek kuşaklarımıza aktarmak istiyoruz.
Tanpınar’ın deyişiyle; tarihin derin bir damga vurduğu Yıldırım ilçemizi, daha güzele, daha iyiye hep birlikte ulaştıracağız.

1977 yılında Erzurum’da doğdum. Küçük yaşta ailemle birlikte Bursa’ya yerleştiğimden eskilerin deyimiyle 40 yıllık Bursalıyım. İlkokulun ardından İmam Hatip Ortaokulu ve Bursa İmam Hatip Lisesi'ni tamamladım. Ardından Kırıkkale Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nü bitirdim ve iş hayatına atıldım.
Kendi firmamda uzun yıllar Bursa için katma değer ürettim. Siyasete ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye sevdasından etkilenerek 2006 yılında AK Parti’de başladım. Osmangazi İlçe Teşkilatı’nda 3 dönem ilçe başkan yardımcılığı, 2014 yerel seçimlerinde de Osmangazi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulundum. 17 Aralık 2017 tarihinde AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na seçildim.
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 1983 yılından bu yana ikâmet ettiğim Yıldırım’dan, partim tarafından belediye başkan adayı gösterildim ve seçimi kazandım. Mimar Mühendisler Grubu, MMO Birlik Platformu başta olmak üzere Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu (BEDFE), Bursa İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) gibi sivil toplum kuruluşlarında yetkili ve gönüllü olarak aktif görevlerde bulundum.
Evli ve üç çocuk babasıyım.